Çerkezköy'de Haluk Levent Rüzgarı

Çerkezköy’de Haluk Levent Rüzgarı

Screenshot 1 | Anadoluda Yaşam
Haluk Levent

30 Ağustos etkinlikleri çerçevesinde gerçekleştirilen 3. Çerkezköy Kültür Sanat Festivali‘nde sevilen sanatçı Haluk Levent de sahne aldı. Çerkezköy ve çevresinden pek çok izleyicinin katıldığı halk konserinde usta müzisyen, sevilen şarkılarıyla dinleyicileri coşturdu.

Haluk Levent Raporlu Olmasına Rağmen Sahneye Çıktı

haluk levent konseri | Anadoluda Yaşam

Konser başlangıcından önce program akışında Mustafa Kemal Atatürk ve şehitlerimizin anısına 1 dakikalık saygı duruşu, ardından hep birlikte söylenen İstiklal Marşı ve Belediye Başkanı Vahap Akay’ın konuşması yer aldı. Sonrasında sahneye çıkan Haluk Levent, sevilen şarkılarını seslendirirken dinleyicilerden bazı bölümleri onların söylemesini istedi. Elindeki pastil ile boğazını yumuşatmaya çalışan ünlü sanatçı, hastaneye gidip rapor aldığını ama bu kadar güzel bir kalabalığı hayal kırıklığına uğratmamk için sahne aldığını ifade etti. Bunun üzerine Kent Park konser alanında toplanan Çerkezköy halkı hep bir ağızdan şarkıları ünlü sanatçı ile birlikte söylemeye başladı.

Konserde Aileler Çoğunluktaydı

Konserde gençlerden çok aileler vardı. Babasının omuzuna binerek sahneyi görmeye çalışan ve şarkılara eşlik çalışan minklerin bu halleri kalpleri ısıtan bir görüntü oldu. Anne babalarının müzik sevgisini paylaşan ama uykuya yenik düşen bazı minkler ise balarının omuzunda annelerinin kucağında uykuya daldılar. Bu sefer ninni yerine Haluk Levent’in o muhteşem şarkıları onlara eşlik etti.

bazı gençlerin ailelerinden ayrı olmak için ön saflara geçtiği konserde herkes kendine göre bir eğlenme yöntemini keşfetti. Kimi çimlere uzanıp müzik eşliğinde gökyüzünü izledi, kimi şarkılara eşlik etti, kimi de sadece dinledi. Ama Çerkezköy Kent Park‘a gelen herkes bu etkinlikte kendine göre bir eğlenme aracı buldu.

Gençler Eğlencenin Tavanına Kadar Zıpladılar

Gençler ön saflarda yerlerini alarak eğlenceye hazır olduklarını ispatladılar. Ünlü santçının o muhteşem enerjisine ayak uydurmak konusunda yaşça ileri olanlara nazaran daha başarılı olan gençler, hemen her şarkıya coşkuyla eşlik ettiler. Konser sonuna kadar yerinde durmadan zıplayan gençler, ertesi gün işe gideceklerini dahi unutmuşlardı. Pandemi döneminde evde kapalı kalmanın acısını çıkartırcasına dans ederek eğlendiler.

Kimi çayını, örtüsünü alıp gelmiş kimi sadece konsere gelmişti. Konser sırasında çimlerin üzerinde oturan pek çok insan şarkılara eşlik etti. Konser alanından ayrılanlar olduğu kadar geç saatlere değin akın akın gelenler de bitmedi. Sevilen şarkılarından “Yoksun Sen”, ” Elfida”, ” Akdeniz Akşamları” gibi eserlerin yanında yeni şarkılarından da seslendiren Haluk Levent 2 saat boyunca sahnede kaldı.

yorumunuzu bırakın
Yorum Yap
isim
E-posta