Açıklama

| Anadoluda Yaşamaff i?offer id=2196&file id=61743&aff id=30969 | Anadoluda Yaşam

1989 yapımı bir filmden uyarlanan ve tiyatro severlerin oldukça ilgi gösterdiği Ölü Ozanlar Derneği İzmir Devlet Tiyatrosu Bornova Bozkurt Kuruç Sahnesi’nde İzmirlilerle buluşuyor. Yönetmenliğini ve başrolünü Hakan Altıner’in üstlendiği oyun pek çok farklı şehirde sahnelenmeye devam ediyor. 17 -18 Şubat 2022 tarihlerinde iki kez sahnelenecek olan Ölü Ozanlar Derneği İzmir halkı tarafından oldukça ilgi görüyor. 1989 yılında Peter Weir yönetmenliğinde çekilmiş efsane bir film olan Ölü Ozanlar Derneği’nin aynı yıl kitabı yayınlanıyor. 1990 yılında en iyi özgün senaryo ödülünü alan film daha sonra tiyatroya da uyarlanarak birçok dilde ve ülkede sahnelenmeye başlıyor.

Ölü Ozanlar Derneği tiyatro oyunu aşırı disiplinli bir yatılı okulda okuyan ve aileleri tarafından şiddetli bir “başarılı olma” baskısına maruz kalan öğrencilerin kendi idealleri ile aile-okul baskısı arasında kalmasını hikaye ediyor. Okula yeni gelen edebiyat öğretmeni ve onun öğrencilerine aktardığı şiir ilgisiyle şekillenen oyun seyircilere unutulmaz duygular yaşatıyor. Ölü Ozanlar Derneği İzmir sahnesi bileti Biletix üzerinden satılıyor. Bilet fiyatları ise tam 145.50 TL öğrenci 115.50 TL.

  • Etkinlik alanına giriş yapacak olan seyircilere HES kodu sorulacaktır. Gösteriye gelecek olan seyircilerin Hayat Eve Sığar uygulaması üzerinden ya da SMS yoluyla HES kodlarını hazırlamaları gerekmektedir.
  • Ölü Ozanlar Derneği İzmir sahnesi için 12 yaş sınırı bulunmaktadır. 12 yaşın altındakiler etkinlik alanına alınmayacaktır. 6 yaş üstü çocuklar için bilet alınması zorunludur.
  • Gösteri COVID-19 tedbirleri kapsamında gerçekleşecektir. Etkinliğe katılan misafirlerin girişten itibaren etkinlik süresince maske ve mesafe kuralına dikkat etmesi gerekmektedir. Bu konuda gerekli özeni göstermeyen misafirler alan dışına çıkarılacaktır.
| Anadoluda Yaşamaff i?offer id=2196&file id=61723&aff id=30969 | Anadoluda Yaşam