Çorlu Özel Okullar Arasından Hangisi ?

Çorlu Özel Okullar Arasından Hangisi ?

resim 2021 09 27 002719 | Anadoluda Yaşam
Çorlu özel okullar

 

Çorlu özel okullar açısından son dönemde hem nitelik hem de nicelik bakımından oldukça kaliteli kurumların merkezi haline haline geldi. Ülke çapında şubeleri olan eğitim kurumlarının en nadide örneklerini Çorlu’da bulmak mümkün artık.

Ama veliler için asıl mesele hangi özel okulu seçmeliyim? Sorusunu doğru cevaplayabilmek. İşte bunu kolaylaştırmak adına okulları tek tek inceledik ve sizin için alfabetik sıralamayla listeledik.

Aka Koleji

resim 2021 09 26 234838 | Anadoluda Yaşam

Ergene Organize Sanayi İçinde yer alan Aka Koleji, Uzay Gözlemevine sahip bölgedeki tek okuldur. 2008 yılında eğitim öğretim hayatına başlayan okulda tekli sıralar ve akıllı tahta kullanımı mevcut. Sınıflar en fazla 16 kişi ile sınırlı tutulmuş ve İngilizceye ağırlık verilmekle birlikte ikinci yabancı dil seçeneği de bulunmaktadır. Anaokulu-ilkokul-ortaokul-Anadolu Lisesi ve Fen Lisesi bulunan okulun LGS yerleştirme sonuçları oldukça başarılıdır.

Asrın Marmara Okulları

resim 2021 09 27 000414 | Anadoluda Yaşam

 

Merkezi İstanbul’da bulunan Asrın Marmara Okulları, Çorlu kampüsü ile de Çorlu özel okullar listemizde yer almaktadır. Okulun eğitim anlayışı gereği her öğrencinin bir öğrenme koçu vardır. Uzman psikolog desteği de sağlanan okulda belirli aralıklarla seviye tespit sınavları yapılmaktadır. Buna bağlı olarak eksik tamamlama uygulamaları yapılan okulda hafta içi ve hafta sonu etütleri uygulanır.

Anaokulu- ilkokul-ortaokul ve lise kategorilerinde öğrenci profiline sahip olan okulda çift yabancı dil öğrenimi verilmektir. Okulun diğer bir artısı da öğrenci kulüpleri ve atölye çalışmalarına ağırlık verilmesi ve öğrencinin okulda sosyalleşmesine katkı sağlamasıdır.

Bahçeşehir Koleji

resim 2021 09 26 235402 | Anadoluda Yaşam

Çorlu Özel Bahçeşehir  Koleji, 2015-2016 Eğitim Öğretim yılında Çorlu Esentepe’de açıldı. Anaokulundan liseye kadar öğrenci profiline hizmet verebilen okulda STEM, KÖM gibi pek çok yenilikçi öğretim programı uygulanmaktadır. Merkezi İstanbul’da bulunan Bahçeşehir Koleji kurulduğu 1994 yılından bugüne kadar 63 ilde 144 kampüse sahip büyük bir ekoldür.

Çorlu kampüsünde uygulanmakta olan çift yabancı dil, hafta içi ve hafta sonu etütleri, Kişiye Özgü Öğretim modeli ile pek çok yenilikçi eğitim öğretim modellerini hayata geçiriyor. Çorlu özel okullar kategorisinde ayrı bir öneme sahip olan Bahçeşehir Koleji, kaliteli eğitim-öğretim deneyimine daha çok çocuğun ulaşabilmesini sağlamak amacıyla Türkiye’nin her bir köşesinde kampüs açma çabasındadır.

Benek Koleji

benek Koljei
Benek Koleji

Çorlu’nun içinde değil ama çok yakınında bulunan Ergene ilçesi Marmaracık ’ta bulunan Benek Koleji, Çorlu özel okullar kategorisinde özellikle matematik olimpiyatlarında aldığı başarı ile göz doldurmaktadır.  Butik okul konseptinde eğitim veren okulda sınıflarda tekli sıralar vardır. Her sınıfta en fazla 16 olan öğrenci sayısı ile yeni nesil akıllı tahtada dersler işlenmektedir. 2007 yılında kurulmuş olan Benek Koleji sportif faaliyetlere de önem verilmektedir.

Benek Koleji’ne anaokulunda giren bir öğrenci üniversiteye kadar bu okulda öğrenim görebilmektedir. Benek Koleji’nde anaokulu-ilkokul-ortaokul-Anadolu Lisesi ve Anadolu Fen Lisesi kademelerinde eğitim-öğretim verilmektedir. Bunun yanı sıra LGS’de alınan puanlara göre burs imkânları da bulunmaktadır.

Çorlu Koleji

resim 2021 09 27 000518 | Anadoluda Yaşam

Çorlu Koleji, Anaokulu- İlkokul– ortaokul ve Anadolu Lisesi okul kategorilerinde eğitim-öğretim hizmeti sunmaktadır. Butik okul konseptinde olup sınıflar en fazla 16 kişi ile sınırlandırılmıştır. Sınıflarda akıllı tahtanın yanı sıra diğer teknolojik donanım da mevcuttur. Ali Paşa Mahallesi’ nde Eski Diş Sağlığı Merkezi binasını restore edilerek okul haline getirilmesi ile Çorlu özel okulları arasındaki yerini almış ve eğitim öğretim camiasına özel okul olarak girmiştir.

İTÜ ETA Vakfı Doğa Koleji

resim 2021 09 27 000027 | Anadoluda Yaşam
Çorlu Doğa Koleji

Merkez kampüsü İstanbul’da bulunan Doğa Koleji, 2018-2019 eğitim öğretim yılında Çorlu Özel okulları arasına girmiştir. 8 dönüm arazi üzerinde 11bin m2 kapalı alanda inşa edilmiş olan okulda 51 adet derslik, dijital laboratuvar, sanal gerçeklik ve bilişim teknolojileri sınıfı ile birlikte tematik sınıflar, kodlama- robotik, mühendislik ve mekanik atölyeleri bulunmaktadır. 5 farklı konseptte kurgulanmış atölyeler, sanat sokağı, kapalı, ısıtmalı yüzme havuzu, 450 kişilik çok amaçlı salon, 550m2 spor salonu ve 720 kişinin aynı anda yemek yiyebileceği bir salon bulunmaktadır.

İTÜ ETA Vakfı olarak eğitim geleneğini sürdürmeyi hedefleyen İTÜ ETA Vakfı Doğa Okulları, Çorlu’da da kaliteli ve yeni nesil teknolojileri kullanmaktadır. 2002 yılında eğitim sektörüne girmiş olsa da 248 yıllık İstanbul Teknik Üniversitesinin eğitim geleneğini sürdürmektedir. Anaokulundan liseye kadar her kademeden öğrenciye yönelik eğitim-öğretim vermektedir.

Mektebim Okulları

resim 2021 09 26 235303 | Anadoluda Yaşam
Çorlu özel okullar / Mektebim Okulları

Mektebim Okulları Çorlu Kampüsü ile Çorlu Özel okullar listemizde yerini almaktadır. Bu okulda uygulanan Bütünsel Eğitim Modelinin yanında Cambridge ile yapılan dil öğretim protokolleri çerçevesinde iki yabancı dil eğitimi verilmektedir.

Mektebim Okulları Çorlu kampüsünde fen laboratuvarı, STEM uygulama sınıfları, teknoloji laboratuvarı, resim ve müzik atölyeleri, spor salonu, çok amaçlı salon ve yemekhane gibi bölümler bulunmaktadır. Sınıflarda tekli sıra ve 16 kişi ile sınırlanan mevcutlar vardır. Sınıf mevcudu 16 kişiyi geçince yeni bir şube açılmaktadır.

Nazmi Arıkan Fen Bilimleri Okulları

resim 2021 09 26 235713 | Anadoluda Yaşam
Nazmi Arıkan Fen Bilimleri Okulları Çorlu

Nazmi Arıkan Fen Bilimleri Okulları Çorlu kampüsünde anaokulu, ilkokul, ortaokul ve lise kademelerinde eğitim öğretim verilmektedir. 54 yıldır süren bir eğitim geleneğinden gelen Nazmi Arıkan Fen Bilimleri Okulları dershanecilik ekolünden evirilmiştir. Bu bağlamda LGS ve TYT, Ayt sınavlarındaki başarısı oldukça yüksek seyretmektedir.

Sınıflarda yer alan akıllı tahta sayesinde teknolojiye ayak uydurmaktadır. Bunun yanı sıra teknoloji sınıfı, dil sınıfı ve diğer laboratuvarların da katkılarından faydalanmaktadır. Çorlu özel okullar listesinde yer alan Nazmi arıkan Fen Biimleri Okulları, bireysel eğitim modeline ve yabancı dile ağırlık vermektedir. Anaokulundan itibaren yabancı dil eğitimi saatleri kademeli olarak artırarak verilmektedir.

Trakya Koleji

resim 2021 09 26 235600 | Anadoluda Yaşam
Trakya Koleji

1991 yılından bu yana Trakya’nın kalbi olan Çorlu’da özel öğretim kurumu olarak hizmet vermekte olan Trakya Koleji, Rasim Çalışkan tarafından kurulmuştur. Çorlu özel okullar kategorisinde Çorlu’da kurulan ve bu güne kadar devamlılığını sürdüren en köklü eğitim kurumları arasında yer almaktadır.

Trakya Koleji’nde çocukların sağlığı ve güvenliği ön planda tutulduğu için okulda kadrolu bir doktor ve hemşire devamlı olarak bulunmaktadır. Öğretmenler özenle seçildiğinden her dersin öğretmeni kendi alanının uzmanıdır. Lise müdürü ve ilkokul müdür yardımcısı kadın olduğundan okulda estetik ve zarafet göze çarpmaktadır.

İki yabancı dille eğitim veren kolejde anaokulu, ilkokul, ortaokul ve lise kademelerinde öğrenci portföyü bulunmaktadır. Okulun laboratuvarları ve atölyeleri her türlü sanatsal ve teknolojik faaliyetleri yerine getirmek üzere dizayn edilmiştir. Spor salonu, yemek salonu ve çok amaçlı salonu da bulunan okulda öğrenciler sadece akademik yönden değil, bedensel, ruhsal ve sanatsal faaliyetlerle de desteklenmektedir.

Ün Okulları

resim 2021 09 26 234437 | Anadoluda Yaşam
Çorlu özel okullar / Ün Okulları

 

Ün okulları Çorlu özel okulları arasında sadece ortaokul ve Anadolu Lisesi olarak hizmet veren tek okuldur. Üniversite vizyonunu lisede kazandırmak üzere yola çıkmış, 21. Yy. becerilerine sahip bireyler yetiştirme misyonunu gerçekleştirmek üzere çalışmaktadır. İki yabancı dil eğitimi verilen okulda bir okulun sadece binadan ibaret değil, hayatın içine geçmiş bir yapı olduğuna inanılmaktadır.

Ün Okulları varoluş amacını; “Yerelden globale, güncel hayata entegre olabilen, girişimci bir ruha sahip, kendine güvenen, analitik düşünebilen, okul duvarlarını aşabilen ve iş hayatına adapte olabilen bireyler yetiştirmek.” Olarak belirlemiştir. Tüm eğitim öğretim çalışmalarını bu minvalde yürütmektedir. Çorlu özel okullar kategorisinde ayrı bir yere sahip olan Ün Okulları, üniversite vizyonunu henüz lise çağında olan öğrencilerinin özümsemesini sağlamak için rehberlik çalışmalarına da ağırlık vermektedir.

 • Halil

  Halil

  27 Eylül 2021

  Cok detayli bir çalışma emegi gecenlere teşekkür ederiz.

 • nwmn

  nwmn

  27 Eylül 2021

  Çok faydalı bir yazı olmuş gerçekten, ellerinize sağlık

 • ysmn

  ysmn

  30 Eylül 2021

  Çok okul seçeneği ister istemez kafa karıştırıyordu. Okulları detaylı şekilde özellikleriyle anlatmanız çok işimize yaradı teşekkürler.

yorumunuzu bırakın
Yorum Yap
isim
E-posta