Çerkezköy’de Festival Zamanı

Çerkezköy’de Festival Zamanı

Çerkezköy Belediyesi 3. Çerkezköy Kültür Sanat Festivali Başlıyor

Çerkezköy bu yıl 3. kez Çerkezköy Kültür Sanat Festivali’ne ev sahipliği yapacak. Geçen yıl yapılması planlanan ama pandemi nedeniyle ertelenen festival 28- 29- 30- 31 Ağustos 2021 tarihlerinde gerçekleştirilecek. Ceylan Ertem ve Haluk Levent’in de sahne alacağı festivalde Çerkezköy sakinlerinin katılacağı etkinlikler de düzenlenecek.

Festival Programı

cerkezkoy-kultur-sanat-festivali

Festival programı için aylar öncesinden çalışmalara başlayan Çerkezköy Belediyesi ekipleri, festival afişlerini şehrin görünen yerlerine asarak halkı bilgilendirdiler. Bu afişlerden ve Çerkezköy Belediyesi festival ekibinden alınan bilgiye göre oldukça dolu bir 3 gün Çerkezköy sakinlerini bekliyor.

Cumartesi Streetball Turnuvası

28 Ağustos Cumartesi günü Streetball Turnuvası ile saat 16.00’da Kent Park’ta start alacak olan Çerkezköy Kültür Sanat Festivali, 30 Ağustos akşamı aynı yerdeki Haluk Levent konseri ile son bulacak. Streetball turnuvası 7 kategori üzerinden yapılacak ve 3 gün sürecek. Dereceye girenlerin ödülleri, 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlama gecesinde takdim edilecek.

Pazar Günü Uçurtma ve Bisiklet Şenliği

Çerkezköy Kültür Sanat Festivali bünyesinde 29 Ağustos Pazar günü Kuşbahçe’ de son bulacak olan Bisiklet Şenliği’nin ardından yine Kuşbahçe Mekii’nde Uçurtma Şenliği başlayacak. Bisiklet Şenliği’nin başlangıcı saat 15.30’da yine Kentpark olacak. Uçurtma Şenliği ise Kuşbahçe Mevkii’nde saat 16.00’da başlayacak. Uçurtma Şenliği için hazırlanan uçurtmalar vatandaşlara ücretsiz olarak dağıtılacak. Bunun yanında yiyecek ve içecek ikramlarında bulunulacak.

Haluk Levent ve Ceylan Ertem Sevenleri İle Buluşacak

Pazar günü Uçurtma Şenliği bitiminde Kentpark’ta kurulan muhteşem sahnede saat 21.00’de Ceylan Ertem, 30 Ağustos Zafer Bayramı akşamında ise sevilen sanatçı Haluk Levent sahne alacak. Haluk Levent konseri sonrasında ise Streetball Turnuvası’nda dereceye girenlere ödülleri verilecek. Ödül töreninin ardından Çerkezköy Belediyesi tarafından düzenlenen Çerkezköy Kültür Sanat Festivali sona erecek.

Festivalden Haberi Olan Herkes Davetli Listesinde

Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, Çerkezköy Belediyesi tarafından düzenlenen 3. Çerkezköy Kültür Sanat Festivali’nden haberi olan herkesin davetli olduğunu ifade etti. Vahap Akay, “ Geçen yıl düzenlemeyi planladığımız Kültür Sanat Festivalimizi bu yıl tüm pandemi tedbirlerine uyarak gerçekleştirmeyi hedefliyoruz. Bu festivale haberi olan herkes davetlidir. Mümkün olduğunca çok kişinin haberi olması için çalışmalarımız devam ediyor. Şenliğe ve turnuvalara katılacak olanların kayıtları yapılıyor. Bu kadar kapanma ve moral bozukluğundan sonra güzel bir moral kaynağı olacak. Zafer Bayramı için de resmi törenlerin ardından güzel bir kutlama olacak.” Şeklindeki sözleri ile herkesi kutlamalara davet etti.

yorumunuzu bırakın
Yorum Yap
isim
E-posta