Ankara Kitap Fuarı Ne Zaman?

Ankara Kitap Fuarı Ne Zaman?

ankara kitap fuari 2 | Anadoluda Yaşam
Ankara Kitap Fuarı

2021 Ankara Kitap Fuarı Başlıyor

Ankara Kitap Fuarı, bu yıl da kitapseverleri 16. kez bir araya getirmek için hazırlanıyor. Bu yıl 16. kez düzenlenecek olan fuar, 22-31 Ekim 2021 tarihleri arasında Ankara ATO Congresium Kongre ve Sergi Müzesi’nde düzenlenecek. 2005 yılından bu yana her yıl düzenli olarak gerçekleştirilen fuarda her sene farklı yazarlar ve farklı kitaplar sunuluyor. Bu yıl da aynı titizlikle fuar düzenlendi ve organizasyon çalışmaları tamamlandı.

Kitapseverleri birçok yerli ve yabancı yazar ile bir araya getiren ve imza günü gibi etkinlikler düzenleyen Ankara Kitap Fuarı, bu yıl onur konuğu olarak Feyza Hepçilinciler’i ağırlayacak. Yazar, fuarın ilk günü olan 22 Ekim saat 13.00’de okurları ile imza saatinde buluşacak. Bu yılki fuarda onur konu ise Kazakistanlı yazar Prof. Dr. Adil Akhmetov olacak.

Ankara Kitap Fuarı Birçok Ünlü İsmi Konu Edecek

resim 2021 10 27 153516 | Anadoluda Yaşam

2021 yılı itibari ile 16. kez düzenlenecek olan Ankara Kitap Fuarı, her yıl olduğu gibi bu sene de birçok ünlü ismi kitapseverler ile buluşturmaya hazırlanıyor. Fuarda hem söyleşi hem de imza günü gerçekleşecek. Ünlü isimlerin her birisi önce söyleşi sonrasında ise imza merasimi yapacak.

Tufan Gündüz, Metin Hara, Hatice Kübra Tongar, Metin Savaş, Nuray Sayari ve Ahmet Şimşirgil gibi ünlü isimler hem söyleşi yapacak ve ardından okurlarına imza verecek. Ayrıca 29 Ekim’de fuar programında Şükrü Erbaş, Mustafa Balbay; 30 Ekim programında ise Ali Türkşen okurları ile imza için buluşacak.

Her yıl Türkiye’nin dört bir yanından 300’den fazla yayınevinin katılım gösterdiği Ankara Kitap Fuarı, programına her yıl olduğu gibi bu yıl da söyleşi, panel, çocuk etkinlikleri ve şiir dinletileri gibi aktiviteleri de dahil etti.

Ankara Kitap Fuarı‘na katılan pek çok tanınmış yazar olduğu gibi ilk kitabını yayımlamış olan yeni yazarlar ve yazar adayları da katılım sağlayacak. Fuara öğrencilerin ve okulların ilgisinin her yıl olduğu gibi bu yıl da çok fazla olması bekleniyor. Kafileler halinde fuar alanına gelen öğrenciler öğretmenlerinin nezaretinde sevdikleri yazarlardan imza alma tecrübesini yaşıyorlar.

yorumunuzu bırakın
Yorum Yap
isim
E-posta