5. Adana Lezzet Festivali Başlıyor

5. Adana Lezzet Festivali Başlıyor

5. Adana Lezzet Festivali 8-9-10 Ekim’de

adana-lezzet-festivali
Adana Lezzet Festivali

Bu yıl 5’incisi Düzenlenen Adana Lezzet Festivali sürpriz misafirleriyle 8-9-10 Ekim’de kapılarını tüm dünyaya açıyor. Festivale katılımcı olanlar, bu coğrafyada eşsiz tatları tatmak, doğal güzelliklerini görmek, eğlence ve coşku dolu üç gün geçirmek isteyen müdavimlerini bekliyor. Rüya gibi geçireceğiniz 3 gün için festivale giriş üstelik ücretsiz!

Bu festivalin içeriğini merak edenler için kısa bir tüyo verelim;

İnanılmaz Gastroşovlar gerçekleşecek. Adını Uluslararası Platformlarda da duyurmuş olan ünlü şeflerin lezzet festivaline özel şovları meraklılarının nefesini kesecek!

Eğitim ve Eğlence Bir Arada!

Her türden farklı alanlarda hem eğlenerek hem öğrenerek keyif ve coşkuyla izleyeceğiniz öğretici atölyeler bu yıl da festivalde sizleri bekliyor! İsterseniz bu workshoplara katılma şansınız da olacak. Siz de yeni pişirme tekniklerini tecrübe etmek isterseniz bu lezzet festivaline mutlaka gitmelisiniz.

Sınırları Aşan Gastronomi Markaları Adana Lezzet Festivali’nde Buluşacak

resim 2021 10 04 133744 | Anadoluda Yaşam
Adana Lezzet Festivali

Ünlü Moderatör Şeyda Taluk’un yönetiminde, Anavarza Bal Yönetim Kurulu üyesi Can Sezen, Levent Börek’in kurucusu Levent Tamtürk, Madenci Kahve Yönetim Kurulu üyesi Sedef Madenci’ nin katılımlarıyla gerçekleşecek konferans da Adana Lezzet Festivali’nde!

Tüm dünyayı kasıp kavuran yeni dönem başarılı yarışma programlarından Masterchef’in alanlarında başarılı, herkes tarafından sevilen ünlü şefleri Mehmet Yalçınkaya ve Somer Sivrioğlu, festivalde misafirleriyle buluşacak!

Geleneksel mutfağımıza ait değerlerin tanıtımı açısından önem arz eden bu lezzet festivaline katılan herkes, bu mutfak kültürümüzün geleceğe taşınması için yoğun bir çaba içerisinde!

Koronavirüs salgınıyla birçok fuar ve festivalin ertelendiği şu günlerde festivalin herhangi bir kesintiye uğramaması için Adana Valiliği Türkiye’de bir ilke imza atarak festivali dijital platforma taşıdığını duyurdu.

Tüm Tedbirler Alındı

resim 2021 10 04 135017 | Anadoluda Yaşam

8-9-10 Ekim 2021 tarihinde 5’incisi düzenlenecek olan festival için tüm şartlar düşünülerek hazırlıklar yapılıyor ve tedbirler alınıyor.

Bu yıl ‘’Coğrafya Lezzettir’’ temasıyla gerçekleşecek olan festivalde bir araya gelecek olan onlarca isim Adana mutfağının geleceğini inşa edecek konuları özgün ve bütüncül bir yaklaşımla ele alacak.

18 şefin, 12 farklı oturumla sahne alacağı Gastroşov’da Anadolu mutfakları konuklarıyla buluşacak.

Festivalin bu yıl ilk defa uygulanacak olan Adana kebabı, ustalık eğitiminde genç şef adayları ter dökecek.

5. Uluslararası Adana Lezzet Festivali şu günlerde herkese can suyu olacak.

yorumunuzu bırakın
Yorum Yap
isim
E-posta